منتشرشده در

بررسی قابلیت های آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت

هر شرکت نرم افزاری پس از تولید یک نرم افزار به منظور برطرف نمودن اشکالات آن و همچنین اضافه کردن قابلیت های جدید و در راستای جلب رضایت کاربران هر چند وقت یک بار نرم افزار های خود را به روز رسانی می کند. نرم افزار کاربردی انسیس فلوئنت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و سالانه برای جلب رضایت هر چه بیشتر کاربران خود، آپدیت هایی را ارائه می کند. در این مقاله می خواهیم به بررسی قابلیت های  آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت بپردازیم.

ادامه خواندن بررسی قابلیت های آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت

منتشرشده در

راهنمای شبیه سازی با انسیس فلوئنت

در این مقاله آموزشی می خواهیم در خصوص چگونگی انجام شبیه سازی با انسیس فلوئنت صحبت کنیم. قبل از هر چیز لازم می دانیم برای آن دسته از عزیزانی که به تازگی به جمع کاربران وب سایت ما پیوسته اند مختصری در خصو قابلیت ها و ویژگی های انسیس فلوئنت توضیح داده و سپس به تشریح مراحل انجام پروژه با انسیس فلوئنت بپردازیم. در صورتی که به این موضوع علاقه مندید با ما همراه باشید.

ادامه خواندن راهنمای شبیه سازی با انسیس فلوئنت

منتشرشده در

آشنایی با کدنویسی انسیس فلوئنت و موارد کاربرد آن

 

برای آشنایی بیشتر با کدنویسی UDF و کاربردهای آن در نرم افزار فلوئنت، “دوره‌‎ی آموزشی مبتدی تا حرفه‌ای در انسیس فلوئنت” در بخش فروشگاه آموزشی را پیشنهاد می‌کنیم.

 

منتشرشده در

آشنایی با مفهوم انتقال حرارت و مکانیزم‌های آن

انتقال حرارت

علم انتقال گرما یا انتقال حرارت به تحلیل آهنگ انتقال گرما در سیستم می‌پردازد. انتقال انرژی از طریق شارش گرما را نمی‌توان مستقیما اندازه‌گیری کرد ولی این انتقال چون به یک کمیت قابل اندازه‌گیری به نام دما ارتباط دارد، دارای مفهوم فیزیکی است.

گرما

گرما نوعی انرژی است که به علت اختلاف دما بین دو سیستم، از یکی به دیگری منتقل می‌شود. (گرما همواره در حال عبور از مرزهای سیستم است.)

دما

کمیتی است بیانگر مقدار گرمای یک جسم. دما معیاری است برای تعیین میزان گرمی یا سردی یک جسم.

روش‌های انتقال گرما

  1. رسانش
  2. همرَفت
  3. تابشمعادلات انتقال حرارت و مقاومت گرمایی معادل

 

برای آشنایی بیشتر با انواع مکانیزم‌های انتقال حرارت و کاربردهای آن در نرم افزار فلوئنت، دوره‌‌ها‎ی آموزشی ” مبتدی تا حرفه‌ای در انسیس فلوئنت” و “ شبیه سازی انتقال حرارت و  احتراق در نرم افزار فلوئنت” در بخش فروشگاه آموزشی را پیشنهاد می‌کنیم.

منتشرشده در

احتراق یا سوختن

احتراق یا سوختن (به لاتین: Combustion یا burning) نتیجه‌ی یک فرآیند شیمیایی گرمازا میان یک ماده‌ی سوختنی و عامل اکسیدکننده‌ است که با تولید گرما و تغییر شیمیایی مواد اولیه همراه می‌شود. آزاد کردن گرما می‌تواند با تولید نور به صورت شعله یا درخشش باشد. مواد سوختنی پر کاربرد معمولاً از ترکیب‌های آلی (به ویژه هیدروکربن‌ها) به صورت گازی، مایع یا جامد درست شده‌اند. همان‌طور که گفته شد، سوختن یک نوع واکنش اکسایش است؛ اما به خاطر سرعت بالای واکنش -که منجر .
به تولید گرمای زیاد در زمان اندک و بالا رفتن دمای محیط واکنش و ایجاد نور و شعله می‌شود- در دسته‌ای خاص قرار می‌گیرد.

به طور کلی شبیه سازی پدیده احتراق یکی از پیچیده ترین مسائل موجود در تحلیل عددی می باشد. تاکنون مدل های عددی مختلفی برای شبیه سازی انواع احتراق (غیر آمیخته و پیش آمیخته) مایع و یا گاز ارائه شده است. نرم افزار فلوئت با توجه به آن که یکی نرم افزار عمومی در شبیه سازی عددی محسوب می شود ولی در نسخه های جدید خود توانسته به خوبی خود را تقویت نماید و با سایر نرم افزارهای تخصصی در شبیه سازی احتراق رقابت نماید.

برای آموزش مفاهیم احتراق و شبیه سازی آن در نرم افزار فلوئنت، دوره‌‎‌های آموزشی ” مبتدی تا حرفه‌ای در انسیس فلوئنت”  و ” شبیه سازی انتقال حرارت و احتراق ” در بخش فروشگاه آموزشی را پیشنهاد می‌کنیم.

 

شبیه سازی احتراق در فلوئنت
شبیه سازی احتراق در فلوئنت

 

منتشرشده در

آشنایی با تعامل سازه – سیال به کمک محیط های فلوئنت و مکانیکال در انسیس (Fluid Structure Interaction)

💬توضیحات:

در بازار جهانی رقابتی امروز، موفقیت یا شکست محصول شما ممکن است بستگی به چگونگی رفتار متقابل بین سیالات و ساختارها داشته باشد. در حالی که نرم افزار CFD معمولی این تعاملات را نادیده می گیرد، نرم افزار ANSYS به مهندسان شما کمک می کند تا به مفهوم عمیق تری در تعاملات سازه-سیال در محصول خود،به منظور رسیدن به یک طراحی بهینه، دست پیدا کنید.

شما در این روش با ایجاد ارتباط بین تحلیل سیالاتی و جامداتی یک مدل، قادر خواهید بود تا به یک طراحی بهینه دست پیدا کنید.

در استفاده از این روش شما باید به محیط های انسیس فلوئنت و مکانیکال انسیس تسلط داشته باشید.

برای آموزش مفاهیم تعامل سازه-سیال و شبیه سازی آن در نرم افزارهای انسیس مکانیکال و فلوئنت، دوره‌‎‌های آموزشی ” از مبتدی تا حرفه‌ای در انسیس فلوئنت” در بخش فروشگاه آموزشی را پیشنهاد می‌کنیم.

منتشرشده در

شبیه‌سازی سطح متخلخل در فلوئنت