در دوره های آموزش انسیس فلوئنت چه می آموزید؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

با توجه  به اینکه در دنیای رقابتی امروز، شبیه سازی به ابزاری مهم برای طراحی و کنترل عملیات در هر پروژه‌ای  تبدیل شده است، آموزش و فراگیری روش‌ها و ابزارهای شبیه سازی برای دانش پژوهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نرم افزار انسیس فلوئنت نیز یکی از جامع ترین و کاربردی ترین ابزارهای شبیه سازی است و ما در این مقاله می خواهیم به تحلیل و بررسی این موضوع بپردازیم که در دوره آموزش انسیس فلوئنت چه مباحثی مطرح می شود. اگر قصد دارید جهت فراگیری این نرم افزار در دوره های آموزش انسیس فلوئنت شرکت کنید این مقاله می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

اهمیت آموزش انسیس فلوئنت

همانطور که پیش از این  در مقالاتی که به معرفی نرم افزار انسیس فلوئنت پرداخته ایم، گفته ایم که  نرم افزار ANSYS FLUENT  نرم افزاری بسیار کاربردی در زمینه شبیه سازی سیالات است و قابلیت های بی شمار آن شامل قابلیت های گسترده مدل سازی فیزیکی مورد نیاز برای مدل سازی جریان ، انتقال حرارت و بررسی  واکنش هایی برای کاربردهای صنعتی اعم تاثیر جریان هوا بر بال هواپیما تا احتراق در کوره ، از ستون های حباب گرفته تا سکوهای نفتی می باشد. این نرم افزار به شما امکان می دهد تا با اطمینان ، تأثیر جریان سیال و انتقال حرارت را  بر روی محصول خود پیش بینی کنید. پس برای پژوهش گرانی که می خواهند محصول خود را مورد آزمایش قرار دهند آموزش انسیس فلوئنت اهمیت بسیار زیادی دارد.

دوره آموزش انسیس فلوئنت
دوره آموزش انسیس فلوئنت از مبتدی تا پیشرفته

در دوره های آموزش انسیس فلوئنت چه می آموزید؟

دوره آموزش انسیس فلوئنت در هر موسسه‌ای با هدف آموزش کاربردی و همه جانبه  نرم افزار برگزار می گردد. در واقع زمان بندی  دوره آموزش انسیس فلوئنت به  گونه ای است که بخشی از دوره به آموزش های تئوری و مرتبط با اصول شبیه سازی و تحلیل و بررسی فرمول ها اختصاص داده شده که براساس آن شما معادلات NF دیفرانسیل جزئی ، روشهای عددی و روش حجم محدود را یاد خواهید گرفت و بخش دیگر به آموزش های عملی در خصوص پیاده سازی های مرتبط با شبیه سازی اختصاص می یابد.

پس از آموزش های تئوری در دوره آموزش انسیس فلوئنت شما  درجه اول با GUI نرم افزار آشنا می شوید و در مرحله بعد اصول اولیه حل کننده مانند شرایط مرزی ، تنظیمات حل کننده ، باقیمانده ها و غیره را با جزئیات می آموزیدسپس با مدل های مختلف حاکم بر فیزیک مانند آشفتگی ، احتراق و غیره آشنا خواهید شد. که به پس از تسلط بر مفاهیم مرتبط با GUI  وارد مباحث شبیه سازی خواهید شد. در واقع مهم ترین بخش آموزش انسیس فلوئنت بخش شبیه سازی است. در این بخش شما می آموزید که چگونه می توانید نتایج شبیه سازی، تکنیک های تجسم و درک و تفسیر آن نتایج را استخراج کنید.

توصیه اکید ما به شما این است که برای شرکت در دوره آموزش انسیس فلوئنت دارای پیشینه علمی باشید. این پیشینه علمی می تواند شامل آشنایی با مفاهیم  اساسی فیزیک مانند مقیاس، بردارها ، فشار ، سرعت ، نیروها و غیره  باشد. طبق تعاریفی که در ابتدای این مقاله نیز ارائه کردیم این دوره با بررسی مفاهیم اساسی دینامیک سیالات و انتقال گرما آغاز می شود. بنابراین شما نیازی به مقدمات لازم برای این دوره به غیر از علاقه به CFD ندارید. برای گذراندن این دوره هیچ مدرک تحصیلی خاصی لازم نیست. تجزیه و تحلیل CFD مبتنی بر معادلات اساسی دینامیک سیال و انتقال حرارت اساسی ترین نیاز انجام پروژه با انسیس فلوئنت است. از این رو شرکت کنندگان در زمینه های مکانیکی ، شیمیایی ، عمرانی و نفتی نسبت به سایر زمینه ها در این دوره راحت تر مفاهیم را درک می کنند.

اهمیت فراگیری CFD

CFD به سرعت در حال تبدیل شدن به یک ابزار طراحی مبتنی بر شبیه سازی محبوب در صنعت است پس بدیهی است که فراگیری چگونگی کار و استفاده از ابزارهای مرتبط با آن از اهمیت بالایی برخوردار است. ما به شما این وعده را می دهیم که تمامی دانش پژوهانی که وقت خود را روی آموزش انسیس فلوئنت می گذراند و به دنبال این هستند که هر چه سریع تر به انجام پروؤه با انسیس فلوئنت بپردازند این دوره آموزشی می تواند برای شما درآمد زا بوده و بسیار مفید واقع شود.

هدف ما از برگزاری دوره انسیس فلوئنت ،یادگیری شما است.

هدف اصلی این دوره معرفی ابزار تحلیل دینامیک سیالات ANSYS FLUENT  به علاقه مندان و دانش پژوهان است. شما  با شرکت در دوره آموزش انسیس فلوئنت اصول CFD و همچنین مفاهیم کلی  نرم افزار انسیس فلوئنت را یاد خواهید گرفت. شما می توانید اهمیت ابزار شبیه سازی را درک کرده و شروع به حل مشکلات دنیای واقعی خودتان کنید. هدف اصلی ما از این دوره این است که شما درک کنید که چگونه CFD به عنوان یک ابزار طراحی می تواند شگفتی ساز حل میائل دینامیک سیالات باشد. شما قادر خواهید بود که از نتایج CFD برای پیش بینی عملکرد محصول ، بهینه سازی طرح ها و اعتبار سنجی رفتار محصول خود استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
WordPress PopUp Plugin
error: محتوا محافظت شده است
کد تخفیف عید تا عید با عنوان Flu_Eid فعال شد
+ +
پیمایش به بالا