بررسی قابلیت های آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت

زمان مطالعه: 4 دقیقه

هر شرکت نرم افزاری پس از تولید یک نرم افزار به منظور برطرف نمودن اشکالات آن و همچنین اضافه کردن قابلیت های جدید و در راستای جلب رضایت کاربران هر چند وقت یک بار نرم افزار های خود را به روز رسانی می کند. نرم افزار کاربردی انسیس فلوئنت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و سالانه برای جلب رضایت هر چه بیشتر کاربران خود، آپدیت هایی را ارائه می کند. در این مقاله می خواهیم به بررسی قابلیت های  آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت بپردازیم.

بررسی ویژگی ها و قابلیت های  آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت

عمده ترین تغییرات  آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت در مواردی نظیر : ظاهر گرافیکی جدید ، تغییر در نحوه فراخوانی کیس دیتا ها ، اضافه شدن مدل های توبولانسی ، تغییرات در بخش کنسول فلوئنت ، نحوه اعمال شرایط مرزی و حلگر پیش فرض انسیس می باشد. در ادامه به بررسی هر یک از این موارد می پردازیم.

بررسی قابلیت های آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت- مرجع تخصصی آموزش نرم افزار انسیس و فلوئنت

تغییرات گرافیکی محیط انسیس فلوئنت ۲۰۱۹

مشهود ترین تغییرات در آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت متوجه ظاهر و رابط گرافیکی آن است. ظاهر گرافیکی جدید انسیس فلوئنت تا حدودی شبیه به نرم افزار SpaceClaim   است. این رابط گرافیکی زیبا انجام پروژه با انسیس فلوئنت را برای کاربر تبدیل به یک پروژه لذت بخش می کند.

تغییر در نحوه فراخوانی فایل های کیس دیتا

یکی دیگر از تغییرات جالب توجه  آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت نحوه باز کردن فایل های مش و کیس دیتای شبیه سازی ها می باشد. شما در این نسخه به راحتی با درگ و دراپ کردن فایل های خود به داخل نرم افزار به ان ها دسترسی پیدا خواهید کرد. در کنار این بخش شما میتوانید فایل ها را از منوی میانی در صفحه گرافیکی نیز باز کنید.

تغییر در نحوه اعمال شرایط مرزی و ایجاد قابلیت کپی شرایط مرزی Boundary condition

با اضافه شدن این قابلیت شما به راحتی میتوانید با درگ کردن شرط مرزی بر روی صفحه گرافیکی آن را اعمال کنید. با اضافه شدن این قابلیت برای شبیه سازی هایی که دارای شرایط متعددی هستند ،کار را بسیار راحت تر از قبل کرده است چرا که می توانید به راحتی با انتخاب شرایط مرزی آن را به صورت آنی اعمال کنید.

اضافه شدن مدل توربولانسی GEKO (Generalized K-Omega)

اگر به بخش تنظیمات مربوط به مدل های توربولانسی  آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت  وارد شوید و در ادامه مدل k-omega  را انتخاب کنید متوجه خواهید شد که مدل توبولانسی Generalized K-Omega به این بخش اضافه گردیده است. در این مدل شما میتوانید با توجه به کاربرد مورد نظر خود ضرایب مدل آشفتگی را تغییر دهید. در حالت پیش فرض این مدل نیز همان مدل k-omega sst  را در اختیار دارید.

ایجاد تغییر در حلگر پیش فرض انسیس فلوئنت

قطعا در نسخه های قبلی انسیس فلوئنت مشاهده کردید و می دانید که به صورت پیش فرض حلگر فلوئنت simple  بوده است ،  اما در  آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت  حلگر پیش فرض این نرم افزار به Couple  تغییر یافته است.

ایجاد تغییراتی در  بخش کنسول انسیس فلوئنت

در این بخش شما میتوانید با روشن کردن قابلیت Console auto-completer دستورات پیشنهادی این نرم افزار را در هنگام استفاده از کانسول مشاهده کنید. با اضافه شدن این قابلیت سرعت و تجربه استفاده از کنسول انسیس فلوئنت افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

تغییراتی در روش های گام زمانی انسیس فلوئنت

در آپدیت قبلی نرم افزار انسیس فلوئنت برای گام زمانی از  دو روش Fix  و Adaptive   استفاده می شد. اما در  آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت علاوه بر این روش ها دو روش دیگر به نام های Fixed Periodic و CFL Base  نیز اضافه شده که کار را برای کاربران  راحت تر نموده است.

در روشFixed periodic   شما میتوانید تناوب  یا فرکانس مورد نظر خود را  به ازای هر گام زمانی  که می خواهید تنظیم کنید. این قابلیت برای شبیه سازی هایی مثل بررسی توربو ماشین ها بسیار کاربردی است و میتواند موجب همگرایی بهتر شبیه سازی شما شود.

در روش CFL Base  کاربر میتواند با توجه به CFL مورد نظر خود گام زمانی را تنظیم کند . نرم افزار انسیس فلوئنت با توجه به عدد کورانت و بیشینه و کمینه گام زمانی شما ، اندازه گام زمانی در حین شبیه سازی را بدست آورده و از آن برای حل شبیه سازی استفاده می کند.این تغییر در زمینه سهولت انجام پروژه با انسیس فلوئنت گام بسیار موثری برداشته است.

اضافه شدن بخش اکسپرشن نویسی در  آپدیت ۲۰۱۹ انسیس فلوئنت

به جرئت می توان گفت بهترین تغییری که این  نسخه از انسیس فلوئنت  نسبت به نسخه های پیشین خود داشته ، اضافه شدن بخش اکسپرشن نویسی است که با استفاده از این قابلیت شما میتوانید پروفیل سرعت ،دما ، فشار و ….. را بر روی شرایط مرزی خود اعمال کنید و انجام پروژه با انسیس فلوئنت را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهید.

لازم به ذکر است در نسخه های قبلی شما برای ایجاد یک پروفیل ساده نیاز به استفاده از UDF  داشتید که با اضافه شدن این بخش به نرم افزار شما میتوانید برخی از تغییرات مورد نظر خود را به نرم افزار اعمال کنید اما اضافه شدن این بخش به معنی حذف UDF  نویسی نیست و شما همچنان می بایست برای شبیه سازی های پیشرفته به ابزار UDF  نویسی مسلط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
WordPress PopUp Plugin
error: محتوا محافظت شده است
تخفیفی به بزرگی یک سال، عیدتون مبارک 💐💐 عنوان کد تخفیف Flu_Eid
+ +
پیمایش به بالا