آشنایی با پیل سوختی

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

پیل‌های سوختی فناوری جدیدی برای تولید انرژی هستند که بدون ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی، از ترکیب مستقیم بین سوخت و اکسیدکننده، انرژی الکتریکی با بازدهی بالا تولید می‌کنند.

با استفاده از تایپ دستور
define/models/addon-module
در پنجره ی Consol می توانید ابتدا نوع پیل سوختی رو انتخاب و سپس آن را به پنجره ی مربوط به مدل های موجو د اضافه کنید.

پیل سوختی پلیمری(PEM)
پیل‌های سوختی پلیمری به دلیل نوع الکترولیت پلیمری به این نام خوانده می‌شود، با چگالی توان مناسب 1400 وات بر لیتر جایگزین مناسبی برای موتورهای احتراق داخلی در سیستم حمل و نقل است. این پیل خود بر اساس سوخت به پیل هیدروژنی و متانولی تقسیم می‌شود. در حال حاضر نوع هیدروژنی برای سیستم‌های سنگین‌تر و با توان بالاتر مانند اتومبیل و اتوبوس و نوع متانولی برای سیستم‌های پرتابل و قابل حمل مانند موبایل و لپ‌تاپ بکار می‌رود.

پیل سوختی اکسید جامد (SOFC)
در حال حاضر بالاترین دما را در میان انواع پیل‌سوختی دارد. محدوده دمای عملکرد این پیل ۶۰۰ – ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد است و به همین دلیل از انواع سوخت‌ها در آن می‌توان استفاده نمود. این پیل‌سوختی دو ساختار صفحه ای و لوله‌ای دارد و از الکترولیت جامد سرامیکی نازکی به جای الکترولیت مایع استفاده می‌شود.

برای آموزش و فراگیری مفاهیم پیل سوختی، دوره‌ی آموزشی “ شبیه سازی پیل سوختی در فلوئنت در بخش فروشگاه آموزشی را پیشنهاد می‌کنیم..

2 دیدگاه دربارهٔ «آشنایی با پیل سوختی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
WordPress PopUp Plugin
error: محتوا محافظت شده است
کد تخفیف عید تا عید با عنوان Flu_Eid فعال شد
+ +
پیمایش به بالا